O KOMIKSIE

“Dziedziczka” to osadzona we współczesności powieść graficzna, poruszająca problemy życia w świecie wielkich korporacji i fake newsów, oraz ulegania radykalnym ideologiom.
To również historia ciągnącej się przez pokolenia walki kapłanów prasłowiańskiej Arkony z inwazją złowieszczej rasy jaszczurów z kosmosu.
Zapewne czytaliście już opowieści o tym, jak naprawdę wyglądała historia i jak została zakłamana. Zapewne widzieliście już fabularyzowane próby pokazania inwazji obcych ras na Ziemię. To nie jest jedna z nich. W końcu nie można ufać niczemu. A w szczególności opisom w internecie.

Wszystkie wydarzenia oraz postaci (szczególnie reptilian) nie mają absolutnie żadnego związku z prawdziwymi.

Tworząc “Dziedziczkę” inspirowaliśmy się takimi historiami jak:

Tomek: “I Want To Believe” Bouleta, „Profesorem Bellem” Joanna Sfara oraz oczywiście “Wahadłem Foucaulta” Umberto Eco.
Krystian: “Hellboy”, “Z Archiwum X” i twórczością Philipa K. Dicka, w szczególności trylogią Valis.
Marcin twierdzi, że nie inspirował się, ale my i tak wiemy lepiej.

Komiks na licencji GPL* (Gloria Panom Lizardmanom, 2020 – courtesy by Tomasz Kozłowski, Grzegorz Biały & Bartłomiej Żak).
Jeżeli spróbujesz zrobić jakieś nielegalne bądź niemiłe rzeczy z naszym dziełem, to doniesiemy na ciebie twoim jaszczurzym panom, powiemy im co się stało z wszystkimi funduszami wpłaconymi na Twoje konto, które miały pójść na przejęcie władzy nad światem, po czym pokażemy twojej rodzinie zdjęcia z tego co się działo w zeszły weekend, a o czym nie wiedzą. Więc nie radzimy.


*Podczas tworzenia licencji nie ucierpiało żadne gnu